Kierowca busa prowadził po amfetaminie. W pojeździe znaleziono kilka porcji narkotyków

Policjanci zatrzymali do kontroli 33-latka z Ukrainy, który, jak się okazało, jechał dostawczym busem po amfetaminie. W aucie policjanci znaleźli kilka porcji narkotyków - mefedron i amfetaminę - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej komendy policji.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z otwockiej drogówki, którzy pełnili służbę na terenie Józefowa. Jak się okazało, za kierownicą dostawczego forda siedział 33-letni Ukrainiec. "Mundurowi przebadali zdenerwowanego mężczyznę na zawartość narkotyków w organizmie. Urządzenie wykazało obecność amfetaminy. W tej sytuacji mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań" - przekazała mł. asp. Paulina Harabin.

Dodała, że funkcjonariusze znaleźli też kilka porcji narkotyków. 33-latek miał je przy sobie oraz ukryte w aucie i na dnie bagażu. "Badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to mefedron i amfetamina" - poinformowała Harabin.

Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut kierowania pod wpływem substancji psychotropowych i ich posiadania. Otwocki prokurator objął go policyjnym dozorem.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków do lat 3.

TOK FM PREMIUM