Śmierć wójta Jaworza. Włoskie media o wynikach sekcji zwłok Radosława Ostałkiewicza

Upadek z okna był przyczyną śmierci wójta Jaworza Radosława Ostałkiewicza w Cagliari na Sardynii - potwierdziła to sekcja zwłok, o której rezultatach poinformowały media na wyspie w czwartek. Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Wójt wypadł z okna pokoju hotelowego na czwartym piętrze.

Dziennik "L'Unione Sarda" poinformował, że podczas sekcji zwłok przeprowadzonej na wniosek prowadzącej dochodzenie prokuratury, na ciele zmarłego znaleziono obrażenia, jakie były wynikiem upadku. Rezultaty badań toksykologicznych będą znane za dwa miesiące.

Miejscowa policja przesłuchała polską delegację, z którą na Sardynię przybył wójt Jaworza. W jej skład wchodzą przedstawiciele lokalnych władz i przedsiębiorcy.

Jak ustalono, wójt siedział na parapecie w pokoju i stracił równowagę. Zginął na miejscu. Drugi mężczyzna, który przebywał wówczas w tym samym pokoju, spał.

Polska delegacja przybyła na spotkania z reprezentantami konsorcjum z Cagliari oraz z Medio Campidano.

Włoscy rozmówcy złożyli jej kondolencje po śmierci wójta Jaworza. Jak podał dziennik, polska delegacja postanowiła kontynuować wizytę instytucjonalną, zawieszając wszystkie jej punkty o charakterze rozrywkowym i folklorystycznym.

TOK FM PREMIUM