Kacper Tekieli nie żyje. Wspinacz i mąż Justyny Kowalczyk miał 38 lat

Nie żyje Kacper Tekieli. Wspinacz i instruktor wspinaczki sportowej, a prywatnie mąż wybitnej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk, zginął w górach w Szwajcarii w rejonie Jungfrau. Kacper Tekieli miał 38 lat.

Informację o śmierci 38-letniego Kacpra Tekielego po rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet potwierdził Grzegorz Mikuła, menedżer biegaczki.

Jak podaje portal DTS24.pl Tekieli przebywał w Szwajcarii razem ze swoją żoną Justyną Kowalczyk oraz synem Hugo, gdzie zdobywał czterotysięczniki. O swoich poczynaniach informował na bieżąco za pośrednictwem Facebooka. Ostatni post zamieścił we wtorek. 

Jak przekazał w rozmowie z DTS24.pl dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki Jerzy Natkański, Tekieli wyszedł się wspinać we środę i nie wrócił na noc. - Dzisiaj znaleziono go po lawiną - powiedział. 

- Próbował go ratować znany polski wspinacz Andrzej Bargiel - poinformował SportoweFakty Dawid Kulig z portalu DTS24.pl.

Kacper Tekieli nie żyje

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 r. w Gdańsku. Ukończył studia filozoficzne i pracował jako instruktor wspinaczki sportowej. Ten tytuł został mu nadany przez Polski Związek Alpinizmu.

W Tatrach pokonał około 300 dróg wspinaczkowych. W listopadzie 2019 r. bez użycia liny wspinał się po północno-wschodniej ścianie Eigeru drogą Laupera, czym zyskał rozgłos mediów na całym świecie. W 2021 r.  jako pierwszy dokonał zimowego przejścia Expandera, czyli najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówki. Towarzyszyli mu wówczas Maciej Ciesielski i Piotr Sułowski.

Kacper Tekieli od 2020 roku był mężem 24 najwybitniejszej polskiej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej i dwukrotnej mistrzyni świata, która cztery razy zdobyła Puchar Świata. 2 września 2021 r. na świat przyszedł ich syn Hugo.

TOK FM PREMIUM