Nie żyje doktor Riad Haidar, poseł na Sejm i aktywista społeczny

Poseł Koalicji Obywatelskiej i ceniony lekarz - Riad Haidar nie żyje. Odszedł w wieku 71 lat po długiej i ciężkiej chorobie - poinformowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

"Szanowni Państwo, z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie" - poinformowano na oficjalnym profilu Riada Haidara na Facebooku.

Informację o śmierci polityka i lekarza potwierdził też w rozmowie z Onetem przewodniczący zarządu PO w województwie lubelskim Stanisław Żmijan. - Jestem w szoku, bo dostawaliśmy sygnały, że jego leczenie przebiega dobrze - skomentował. Żmijan wspominał Haidara jako bardzo dobrego i wrażliwego człowieka, a także świetnego lekarza. Zauważył, że dzięki niemu wielu rodziców ma dziś w domu swoje pociechy.

Zmarłego pożegnał za pośrednictwem Facebooka prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. "Tysiące uratowanych dzieci. Godziny wspaniałych rozmów. Owoce działalności społecznej. Zawsze z myślą o drugim człowieku, zawsze z życzliwym i otwartym sercem" – napisał.

Lekarz, polityk, społecznik 

Riad Haidar był lekarzem, politykiem, samorządowcem i działaczem społecznym. Na świat przyszedł 1 sierpnia 1951 roku w Syrii. Studiował na Akademii Medycznej w Lublinie. W 1989 roku otrzymał polskie obywatelstwo. 

Praktykę rozpoczął w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na Oddziale Neonatologicznym. Później został ordynatorem tego oddziału. Przez wiele lat szefował sztabowi WOŚP w Białej Podlaskiej. 

Haidar angażował się także w życie polityczne. W 2000 roku wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2019 roku odszedł z SLD i został posłem na Sejm IX kadencji, startując z listy Koalicji Obywatelskiej. 

Za swoją działalność na rzecz ochrony zdrowia oraz lokalnej społeczności Riad Haidar wyróżnioany był m.in. prezydenckim Srebrnym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

TOK FM PREMIUM