Inflacja dotknęła izbę wytrzeźwień na Kolskiej w Warszawie. Cena za noc jak w hotelu

Rada Warszawy w czwartek przyjęła projekt uchwały ws. wyższych opłat za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych na Kolskiej. Teraz za noc w izbie wytrzeźwień trzeba będzie zapłacić 393 zł, a nie jak dotychczas 343 zł.
Zobacz wideo

Rada Warszawy przyjęła projekt uchwały w sprawie wysokości opłat związanych z pobytem w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Podczas sesji 39 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, siedem osób przeciw, dziewięć wstrzymało się od głosu, a trzy nie głosowały.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Opłaty za pobyt zostaną podniesione z obecnych 343 zł do 393 zł. Ratusz tłumaczy, że opłaty pobierane od gości izby i tak nie pokrywają poniesionych kosztów. Przeciętne koszty pobytu osoby, doprowadzonej do wytrzeźwienia kształtowały się w ubiegłym roku na poziomie ok. 590 zł. 

Stoisko z alkoholem Już pora na nocną prohibicję w całej Polsce? "Najlepsze rozwiązanie"

W ocenie radnego Macieja Binkowskiego (PiS) sama instytucja jest anachroniczna. – To instytucja, w której wiele samorządów już dawno się pozbyło, dawno znalazło inne narzędzia funkcjonowania – powiedział podczas sesji Rady Miasta.

– Dla mnie największym problemem z finansowaniem Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych jest to, że nie spełnia on swojej fundamentalnej funkcji, jaką powinien pełnić. On w żaden sposób nie jest w stanie pomóc osobom dotkniętym chorobami alkoholowymi, nie jest w stanie w żaden sposób wyciągnąć do tych osób ręki, pomóc w rozwiązaniu ich problemów – dodał Binkowski.  

TOK FM PREMIUM