Pijany burmistrz spowodował kolizję z lawetą. Miał dwa promile

53-letni burmistrz Nowego Miasta (woj. mazowieckie) mając dwa promile alkoholu w organizmie spowodował w czwartek kolizję z lawetą - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Policja zabrała mu prawo jazdy i prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, jak i kierowania pojazdem przez 53-latka w stanie nietrzeźwości.
Zobacz wideo

W czwartek po godzinie 16 na skrzyżowaniu ul. Płońskiej z Ciechanowską w Nowym Mieście (Mazowieckie) doszło zderzenia osobowej skody z mercedesem lawetą. - Kierujący skodą mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Pojechał za nim kierowca mercedesa, a także świadek tego zdarzenia, kierujący innym pojazdem - poinformowała PAP kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

- Osobówka zatrzymała się w rejonie szkoły. W momencie, kiedy zgłaszający w czasie rozmowy z siedzącym za kierownicą skody mężczyzną wyczuł alkohol, powiadomił policję - podała funkcjonariuszka.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że skodą kierował mieszkaniec powiatu płońskiego. Jak nieoficjalnie ustaliła PAP kierowcą skody był 53-letni burmistrz Nowego Miasta. - Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie tego mężczyzny 2 promile alkoholu. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań - zaznaczyła komisarz.

- Funkcjonariusze zatrzymali mu też prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach został zwolniony - podkreśliła. Dodała przy tym, że drugi z uczestników kolizji, 28-letni kierowca mercedesa, był trzeźwy.

- Aktualnie w płońskiej komendzie prowadzone są postępowania zarówno w sprawie zdarzenia drogowego, jak i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez 53-latka - dodała komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska.

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował portal rmf24.pl. "'Dziennikarz RMF FM rozmawiał z burmistrzem. Na jego pytania odpowiedział 'dziś nie komentuję sprawy'" - czytamy na portalu, który dodał, że samorządowiec przyszedł do pracy w piątek.

TOK FM PREMIUM