54-latka po raz czwarty zatrzymana za jazdę pod wływem alkoholu. Miała we krwi ponad 4 promile

54-letnia kobieta po raz czwarty została zatrzymana za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Tym razem miała w organizmie ponad 4 promile - powiedziała we wtorek PAP oficer prasowy kaliskiej policji podkom. Anna Jaworska-Wojnicz.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem ok. godz. 21, na jednym z kaliskich osiedli. Spacerujący chodnikiem mężczyzna zauważył, że wewnętrzną drogą osiedlową zygzakiem jedzie mercedes. Widząc, jak siedząca za kierownicą kobieta prowadzi, podszedł do auta, zabrał kluczyki i czekał na przyjazd służb.

 -  Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu. 54-latka została zatrzymana i po wytrzeźwieniu będą prowadzone z nią dalsze czynności - powiedziała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz.

Dodała, że kobieta już czwarty raz została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu w tym roku. W dwóch przypadkach było to obywatelskie zatrzymanie.

- Na pewno usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Czekamy też na informacje, czy ma już prawomocny sądowy wyrok zakazujący kierowanie samochodem. Niezależnie od tego nie miała prawa siadać za kierownicę - powiedziała policjantka. Kobiecie grozi do dwóch lat więzienia.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM