Gang narkotykowy powiązany ze śląskimi pseudokibicami rozbity przez CBŚP

Policjanci CBŚP rozbili gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami śląskiego klubu sportowego. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 12 osób oraz zabezpieczyli m.in. maczetę, kij bejsbolowy oraz narkotyki.
Zobacz wideo

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała PAP, że śledztwo w sprawie grupy przestępczej, w skład której wchodzili pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych, prowadzą policjanci z opolskiego CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Według śledczych członkowie gangu od kilku lat zajmowali się przestępczością narkotykową, w tym przede wszystkim wprowadzaniem do obrotu w województwie śląskim i opolskim znacznych ilości amfetaminy, marihuany, czy mefedronu - wyjaśniła policjantka.

Do akcji wymierzonej w grupę doszło pod koniec maja. W działaniach wzięli udział m.in. opolscy kontrterroryści oraz policjanci CBŚP z Krakowa, Rzeszowa, Gorzowa Wlkp., Wrocławia, Katowic i Lublina. - Policjantów CBŚP podczas akcji wsparł również przewodnik z psem służbowym przeszkolonym na wykrywanie narkotyków z opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu - podała.

- Działania przeprowadzono na terenie województwa śląskiego i opolskiego. W ich efekcie zatrzymano 12 osób, u których policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. maczetę, kij bejsbolowy, racę dymną oraz narkotyki, tj. amfetaminę, marihuanę i mefedron. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 40 tysięcy złotych - podkreśliła policjantka. - Niektórzy z zatrzymanych są dobrze znani policjantom w związku z podejrzeniem popełniania przestępstw narkotykowych. Dodatkowo trzech z nich posiada czynny zakaz stadionowy - dodała rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie dziewięciu osobom przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz 10 osobom wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Dwie osoby będą odpowiadać za posiadanie narkotyków.

Decyzją sądu czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a sześć kolejnych osób zostało objętych dozorem policyjnym.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM