Pijana 24-latka pogryzła ratownika w karetce. "Zaczęła kopać w elementy wyposażenia karetki"

W Gdańsku policjanci zatrzymali agresywną 24-latkę, która będąc pod wpływem alkoholu, zaatakowała i ugryzła ratownika medycznego, gdy udzielał jej pomocy. Kobiecie grożą 3 lata więzienia.
Zobacz wideo

W minioną sobotę policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 w Gdańsku odebrali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w rejonie Śródmieścia doszło do naruszenia nietykalności cielesnej członka ekipy karetki pogotowia.

"Policjanci pojechali na miejsce i podczas rozmowy z członkami załogi karetki pogotowia ustalili, że kobieta została znaleziona na trawniku, nie było z nią kontaktu i najprawdopodobniej jest pijana. Ratownicy udzielili jej pomocy medycznej, a gdy w karetce odzyskała świadomość, stała się agresywna, zaczęła kopać w elementy wyposażenia karetki, wyzywała ratowników oraz ugryzła jednego z nich w rękę, powodując otwartą ranę" - przekazał oficer prasowy policji w Gdańsku asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Dodał, że 24-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

"Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków oraz powołali biegłego sądowego z zakresu medycyny. Kobieta najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut" - poinformował oficer prasowy.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

 

TOK FM PREMIUM