1,5-roczne dziecko z krwiakami na ciele trafiło do szpitala. Matka i jej konkubent zostali aresztowani

18-miesięczny chłopczyk z poważnymi obrażeniami trafił do szczecińskiego szpitala. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Zdaniem lekarzy obrażenia wskazują na znęcanie się nad dzieckiem. Policja zatrzymała już matkę dziecka oraz jej konkubenta.
Zobacz wideo

Dziecko trafiło do szpitala 1 czerwca. O sprawie jako pierwszy poinformował portal TVN24, który został zaalarmowany przez czytelnika. - Lekarz po zrobieniu tomografii i badaniu stwierdził, iż dziecko było maltretowane i było z licznymi obrażeniami na ciele i krwiakami w główce - napisał internauta, cytowany przez portal.

Jak dowiedzieli się dziennikarze, sprawa zajmuje się prokuratura Rejonowa w Pyrzycach. 

- Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach prowadzi postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o znęcanie się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na wiek, przez osoby zobowiązane do opieki nad nimi oraz o spowodowanie u jednego z dzieci obrażeń powodujących długotrwałą chorobę realnie zagrażającą życiu - wyjaśniła Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W sprawie zatrzymano dwie osoby: matkę dzieci oraz jej konkubenta - poinformowała Cruz. - Aktualnie trwa intensywne gromadzenie materiału dowodowego. Z uwagi na dobro prowadzonego postepowania, nie są udzielane dalsze informacje - dodała.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

TOK FM PREMIUM