Kierowca potrącił 72-latka na wózku inwalidzkim. Mężczyzna był na pasach [WIDEO]

Na przejściu dla pieszych w Sulechowie potrącono 72-letniego mężczyznę na wózku inwalidzkim. Kierowca smochodu miał tłumaczyć funkcjonariuszom, że go nie zauważył. Lubuska policja opublikowała nagranie, na którym widać, jak doszło do zdarzenia.
Zobacz wideo

Jak podała lubuska policja, do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 lipca około godziny 12 w Sulechowie. Na wyznaczonym przejściu dla pieszych przy ulicy Armii Krajowej kierujący Toyotą potrącił mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim.

"Jak tłumaczył policjantom 43-letni kierujący, nie zauważył znajdującego się już na przejściu jadącego na wózku inwalidzkim 72-latka. W tym przypadku niezwykle pomocne w ustaleniu okoliczności zdarzenia okazały się kamery monitoringu miejskiego, które zarejestrowały jego przebieg" - poinformowała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejska Policji w Zielonej Górze

Dodała także, że "pomimo, że zderzenie samochodu i wózka, a następnie upadek na jezdnię wyglądały bardzo poważnie, 72-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję".

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Policja skierowała też wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Policja apeluje o ostrożność

Policjanci przypominają, że na drodze trzeba zachowywać ostrożność. "Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, a o szczególną ostrożność prosimy w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo tych właśnie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas, a odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji! Pieszych natomiast prosimy o to, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, żeby byli czujni, znajdując się już na przejściu" - podkreśliła Stanisławska.

TOK FM PREMIUM