"Dziennik" kupił maseczki ochronne dla dziennikarzy

Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej", którzy kichają lub kaszlą muszą nosić maseczki ochronne w pracy - zarządził wydawca gazety. Zabezpieczenia są rozprowadzane wśród pracowników.

W redakcji "Dziennika Gazety Prawnej" zarządzenie obowiązuje od wczoraj. - Jeśli zauważycie oznaki silnego przeziębienia, interweniujcie - kierujcie pracowników do lekarza, lub - gdy to możliwe - do pracy w domu, lub na zaległy urlop. Przebywanie w biurowcu osób chorych i bardzo przeziębionych naraża zdrowych na zachorowanie - czytamy w liście, który dostali kierownicy działów gazety. Dodatkowo jak informuje Centrum Rozwoju Kadr w Infor PL, holding zakupił dla wszystkich pracowników "zabezpieczenie przed rozwojem infekcji" w postaci maseczek ochronnych. Od środy są rozprowadzane wśród dziennikarzy. - Powinny korzystać z nich osoby przeziębione. Zachęcajcie ich do tego - czytamy w zarządzeniu.

Na razie jednak maseczki nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Jak twierdzą dziennikarze "DGP" skorzystała z niej do tej pory tylko jedna osoba.

DOSTĘP PREMIUM