Po śmierci Zirajewskiego wzmocniono ochronę "Słowika"

Wzmocniono ochronę Andrzeja Zielińskiego ps. Słowik, bossa gangu pruszkowskiego - dowiedział się portal Tvp.info. Ma to związek z tajemniczą śmiercią Artura Zirajewskiego. Obaj byli zamieszani w zabójstwo gen. Marka Papały.

Andrzej Zieliński jest oskarżony o podżeganie do zabójstwa Marka Papały. W czasie śledztwa zeznał, że to Edward Mazur szukał chętnych do wykonaniu wyroku na byłym szefie policji.

Obecnie Zieliński odsiaduje wyrok w innej sprawie. Po tajemniczej śmierci Artura Zirajewskiego ps. Iwan, który najważniejszym świadkiem ws. Papały, wzmocniono ochronę Zielińskiego. Istnieją bowiem obawy, że może targnąć się na swoje życie.

28 grudnia Zirajewski nie stawił się na porannym apelu. Wezwany do jego celi lekarz stwierdził zatrucie lekami i skazany trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali zatrucie przypisanym Zirajewskiemu na sen lekiem estazolan, oraz zapalenie płuc. 3 stycznia Zirajewski upadł i nie dawał oznak życia. Wezwany lekarz i pielęgniarka zaczęli reanimację, ale chory zmarł.

DOSTĘP PREMIUM