Radio Maryja oburza się na "pana Behemota, przyjaciela Dody Elektrody"

W piątkowej audycji Radia Maryja zadebiutował Nergal, wokalista grupy Behemoth - donosi blog Głos Rydzyka. Twórczość "pana Behemota" stała się tematem rozmowy o. Jacka Cydzika z senator PiS Dorotą Arciszewską-Mielewczyk. - Czy pozwolimy sobie znowu pluć w twarz? - pytał redemptorysta.

Słuchaczom Radia Maryja prowadzący audycję przybliżył jeden utwór grupy Behemoth. - Dodam pani senator, że tenże wspomniany pan Behemot popełnił taki, że tak powiem "utwór" - nie wiem czy tak to można nazwać - który był zatytułowany "Chwała zabójcom Wojciecha". Chodziło o świętego, który przyniósł nam świętą wiarę - wyjaśniał o. Cydzik.

- No sami widzimy, musimy reagować. Nie możemy pozwolić na to żeby mordowano katolików. Musimy reagować, musimy upominać się o to co wartościowe - odpowiedziała senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Redemptorysta wykazał się także znajomością rodzimego show-biznesu. - Pan Behemot, prywatnie bliski przyjaciel pani Dody Elektrody, która mówi o nim, że on jest taki czuły i taki inteligentny ... No szkoda, że nie jest czuły na tysiące katolików dla których droga jest właśnie księga "Pisma Świętego" - oburzał się o. Jacek Cydzik.

Czytaj więcej na blogu glosrydzyka.blox.pl

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM