Ciężki wieczór na polskich drogach. Doszło do wielu wypadków

Z całego kraju nadchodzą alarmujące raporty z sytuacji na drogach. Zima znów zaatakowała, doszło do kilkudziesięciu wypadków. Są ofiary.

Pogoda na weekend Zobacz tutaj

Tragiczny dzień na dolnośląskich drogach. Zginęło 6 osób, a kilkanaście zostało rannych. Najtrudniejsza sytuacja jest na autostradzie A4 na odcinku od Legnicy do Wrocławia. Newralgiczne są dwa miejsca - przy zjeździe na Ujazd, gdzie bus zjechał do rowu - jedna osoba zginęła, a 8 jest rannych. Ruch jest tu całkowicie zablokowany. Drugi potężny zator zaczyna się przed zjazdem na Pietrzykowice - zniecierpliwieni kierowcy pod dwóch godzinach stania w miejscu zaczęli zawracać i jechać pod prąd.

Dramatyczna sytuacja jest też na krajowej "ósemce". Korek w kierunku granicy zaczyna się już w Ząbkowicach Śląskich. Według drogowców, ciężkie samochody nie mają szans na śliskich podjazdach. Utknęło kilkaset ciężarówek - policjanci kierują TIRy na parkingi- zaczyna brakować miejsca. Strażacy z Kłodzka organizują ciepłe napoje dla uwięzionych kierowców. Kłopoty są też na krajowej "trójce"- TIRy blokują drogę na odcinku od Dobromierza do Bolkowa . Drogowcy i policja apelują do wszystkich którzy nie muszą, żeby nie wybierali się w podróż.

Bardzo ślisko jest na świętokrzyskich trasach

Intensywnie padający śnieg powoduje, że na drogach zalega błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. Jak informują służby drogowe - w Kielcach cały czas pracuje 20 pługopiaskarek, natomiast 30 jednostek odśnieża drogi w regionie. Dodatkowo padający śnieg nawiewany jest na jezdnie. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu także w nocy, w sobotę w ciągu dnia śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Ruch na drogach jest coraz mniejszy, jednak policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas jazdy. W ciągu ostatnich godzin zanotowano 2 wypadki drogowe i kilkanaście kolizji. Śnieg zalega także na drogach osiedlowych, chodnikach i przy przystankach autobusowych.

Ekstremalnie ciężko jeździ się po drogach Lubelszczyzny

Zablokowana jest droga krajowa numer 17 kilkanaście kilometrów za Lublinem w kierunku Warszawy. W Bogucinie doszło do poważnego wypadku: bus zderzył się z samochodem osobowym. Na razie policja i straż informuje o 8 osobach rannych, które zostały przewiezione do szpitala. Ruch w tym miejscu jest całkowicie wstrzymany. Policja wyznaczyła objazdy przez Piotrowice i Krasienin. Warunki jazdy na Lubelszczyźnie są trudne. Po opadach śniegu na drogach zalega warstwa błota pośniegowego. Nawierzchnie dróg są śliskie.

Wielkopolskie służby walczą ze śniegiem na drogach

Na południu regionu w okolicach Kępna, Rawicza, Leszna, Ostrowa i Kalisza sytuacja jest najtrudniejsza. Nawet drogi krajowe są miejscami zaśnieżone. Na autostradzie A2 najgorzej jest - poza Wielkopolską - w łódzkiem. W okolicach Konina, gdzie opady są intensywne, nawierzchnia jest czarna i mokra, ale nie wiadomo jak długo taki stan, przy coraz większych opadach i silnym wietrze, uda się utrzymać. Na drogach lokalnych i wojewódzkich na południe od Poznania warunki jazdy bardzo trudne, choć- jak informuje policja- wszystkie drogi w regionie na razie są przejezdne. Nie odnotowano też poważniejszych wypadków.

TOK FM PREMIUM