Zbliża się WOŚP. Słuchacze Radia Maryja "jadą" po Owsiaku

"Obaj startowali 18 lat temu: Owsiak z Orkiestrą, redemptorysta z rozgłośnią. Obaj budzą emocje. Obaj zbierają pieniądze. I obu dzieli przepaść" - możemy przeczytać na blogu Głos Rydzyka. Zadano tam sobie trudu i zacytowano, co słuchacze radia z Torunia sądzą o WOŚP.

"Słuchacze Radia Maryja, przy aprobacie i zawoalowanym podgrzewaniu emocji przez prowadzącego audycję redemptorystę, urządzili sobie seans mieszania z błotem twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tydzień przed finałem WOŚP mogliśmy z anteny dowiedzieć się, że Owsiak to "wilk w owczej skórze" - "sobie żyje" z pieniędzy zbieranych na pomoc dzieciom, demoralizuje młodzież (rozpija i wtrąca w narkomanię), utrzymuje sektę. A tak w ogóle to Orkiestra nie ma racji bytu, bo zakup sprzętu medycznego to obowiązek państwa" - czytam na Głosie Rydzyka .

"Bo to jest korupcja"

- Całkiem nieźle się zarabia na tej charytatywnej działalności - komentował z przekąsem ojciec Piotr Andrukiewicz, który pospiesznie wyliczył, że 20 pracowników fundacji Owsiaka zarobiło w 2006 roku przeciętnie ... 2,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Zaczęło się od telefonu pani Zofii z Krzeszowic, oburzonej tym, że wkrótce odbędzie się finał WOŚP, a nikt nie mówi o działalności Caritasu. Po czym kobieta, znana słuchaczom z działalności w rodzinie Radia Maryja i komentarzy na antenie, zaczęła sypać kłamstwami i pomówieniami. A na koniec wezwała, żeby sympatycy Radia Maryja nie dawali na akcję Owsiaka. - I znowu się będzie zaczynała w styczniu Orkiestra Świątecznej Pomocy Owsiaka. (...) A jak jest Owsiak, on się nigdy nie rozliczał co on z resztą pieniędzy robi, jak jeden sprzęt tam jakiś kupi. A resztę pieniędzy - no to powinien się rozliczać, bo to jest korupcja, tak samo jak teraz co ta komisja śledcza jest. To by się też przydało jemu to zrobić. Ktoś by się powinien wziąć za to, bo to jest karygodne, to jest wręcz takie grasowanie. Namawia się młodzież ze szkól, oni wymarzną, a po drugie - nadużycie tej młodzieży po prostu. także ten pan by się mógł w piersi uderzyć i nie robić tego.

Krisznowcy z Przystanku Woodstock

Później zadzwonił młody człowiek, Daniel z Sochaczewa z miażdżącą argumentacją: co z tego, że jego miasto dostało od WOŚP karetkę, skoro nie przyjechała na wezwanie i przez to zmarła kobieta? No i ten Przystanek Woodstock. - Ja nigdy nie dałem na tą Orkiestrę, no bo jak można dać na Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jeżeli pan Owsiak organizuje przystanki Woodstock - tłumaczył młodzieniec. - My wiemy co tam się dzieje. Na przykład Sochaczew otrzymał karetkę pogotowia. No co z tego że otrzymał? Niedawno zmarła kobieta, rodzina dzwoniła po karetkę, ta karetka nie przyjechała

Kolejna słuchaczka skoncentrowała się na paplaniu się w błocie, pijaństwie i narkotykach oraz krisznowcach na Przystanku Woodstock. Takie obrazki zobaczyła w reportażu TV Trwam. Tym samym, za który sąd nakazał stacji przeprosiny Orkiestry za manipulację. O.Rydzyk nigdy nie przeprosił. - Więc nawet te trochę co tam daje - oczywiście jak tyle pieniędzy zbiera, to musi tam jakieś karetki kupić, jakieś sprzęty - ale ile w tym zła Andrzej z Kanady: - Chciałbym się wypowiedzieć na temat pana Owsiaka. To jest wilk w owczej skórze, który wykorzystuje sytuację i wie jak to robić. To bardzo przykre, bardzo smutne.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM