Owsiak do "Faktu": Jesteście totalni szmaciarze

- Jesteście totalni szmaciarze - powiedział Jerzy Owsiak do wydawców "Faktu", którzy krótką notkę o finale WOŚP zamieścili obok obszernej informacji o brutalnym morderstwie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w trakcie wczorajszego finału zebrała ponad 36 milionów złotych.

Ponad 36 mln zł, jakie wczoraj zebrano to na razie zadeklarowane wpływy. Jak tłumaczył Jerzy Owsiak, ich wielkość może wzrosnąć. W tym roku Orkiestra po raz drugi grała na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. Za zebrane pieniądze WOŚP chce kupić sprzęt do klinik wysokospecjalistycznych.

"Fakt" kontra Owsiak

- Czego nam życzyć? Żebyśmy grali dalej. Polacy mając talent do dyskredytowania samych siebie - mówił Jurek Owsiak pokazując dzisiejszy numer "Faktu", w którym artykuł podsumowujący finał WOŚP znalazł się obok tekstu o "zabójstwie kochanka". - Jesteście szmaciarze, totalni szmaciarze robiąc taką gazetę - mówił.

Organizator WOŚP ubolewał, że informacja o Orkiestrze nie pojawiła się w Radiu Maryja ani w "Naszym Dzienniku" oraz że do relacji finału nie przyłączył się Polsat. Owsiak był także zaskoczony, że relacja z WOŚP ukazała się dopiero na ósmej stronie "Gazety Wyborczej".

Warzecha: Ile kosztował finał WOŚP?

Jerzy Owsiak odniósł się również do nieprzychylnego komentarza Łukasza Warzechy. Publicysta "Faktu" napisał: "Zastanawiam się jednak, czy twórca Orkiestra nie przekroczył pewnych granic. Co roku WOŚP oznacza większy show. (...) Jaki ma sens robienie każdego roku większego cyrku, byle znowu przyciągnąć ludzi na jeden dzień? I dlaczego F-16 mają latać akurat dla Owsiaka, a nie np. dla Caritasu?" - zastanawia się komentator "Faktu".

Warzecha zwraca uwagę, że nikt nie policzył kosztów finału WOŚP. Przypomina, że przychody WOŚP w 2008 r. wyniosły ok. 41 mln zł, podczas gdy Caritasu ok. 450 mln zł i to "bez wsparcia mediów, celebrytów". "Przemyślcie to i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy prawdziwa dobroczynność musi być eskortowana przez F-16 i latać wyczarterowanym samolotem..." - kończy Warzecha.

Komentarz Warzechy oburzył organizatorów WOŚP. - Z szacunkiem przyjmijcie, że w 40-milionowym kraju ludzie w zimę mieli czas, żeby być razem ze sobą. Nie sztuką jest zrobić brazylijski karnawał w lato. Sztuką jest go zrobić w zimę. I my go robimy - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Owsiak. - Jestem normalnym Kowalskim, którego szlag trafia, jak jakiś idiota pisze, że się nie rozliczamy - powiedział Owsiak przypominając, że Fundacja WOŚP liczy tylko 27 osób, które same wszystko organizują.

DOSTĘP PREMIUM