Ty też możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti

Polska Akcja Humanitarna apeluje o przekazywanie pieniędzy na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Za zebrane środki PAH chce kupić podstawowe artykuły, takie jak mydła, nożyczki, pasty do zębów, czy jedzenie i wodę. Koszty zestawu wahają się od 30 do 100 złotych.

Każdy może ufundować zestaw pierwszej pomocy dla Haiti na stronie Podarnik.gazeta.pl

Przypominamy: we wtorek późnym wieczorem (czasu polskiego) miało miejsce potężne trzęsienie ziemi na Haiti, jednym z najbiedniejszych państw na świecie. Blisko połowa z 9 milionów mieszkańców tego państwa została poszkodowana w sposób bezpośredni. Runęły setki tysięcy domów, szpitale, szkoły, kościoły. Są problemy z komunikacją i transportem. Z całego świata przybywają ratownicy, lekarze, dary i pieniądze. Nie sposób doliczyć się dokładnej liczby ofiar, ale szacunki są niebywale przerażające. Mogło zginąć nawet ponad 100 tys. ludzi.

Także i Ty możesz pomóc w bardzo łatwy sposób. PAH przygotowała zestawy, z których najprostszy "Zestaw pierwszej pomocy dla Haiti rozmiar L" kosztuje jedyne 30 złotych. Środki sanitarne, które się w nim znajdą, dają szansę na oddalenie groźby epidemii, która może na wyspie wybuchnąć w każdej chwili, zwiększając i tak już gigantyczne żniwo śmierci.

Za 30 złotych podarowane przez Ciebie PAH będzie mogła wysłać potrzebującym 3 kostki mydła, miskę, nożyczki, krem (potrzebny na ręce poranione od odgruzowywania), pastę i szczoteczkę do zębów i żel do rąk. To dużo.

W zestawie XL mieści się dodatkowo wełniany koc, a w zestawie XXL - jeszcze tabletki do uzdatniania wody.

Prosimy, pomóż PAH pomóc Haitańczykom. Kup zestaw sanitarny

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie internetowej Akcji .

TOK FM PREMIUM