Kamiński wraca do czynnej służby w CBA

Mariusz Kamiński może wrócić do czynnej służby w CBA. Jak się dowiedzieliśmy Paweł Wojtunik, szef Biura cofnął właśnie jego zawieszenie w czynnościach służbowych.

- Pozostanie on jednak w tzw. grupie stanowisk tymczasowych - nie będzie pełnił żadnej konkretnej funkcji - potwierdza nam Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Mariusz Kamiński został odwołany z funkcji szefa CBA 13 października ubiegłego roku. Jednocześnie zawieszony w czynnościach służbowych na trzy miesiące.

Mariusz Kamiński nie będzie musiał codziennie stawiać się na służbie. Ale szef CBA będzie mógł wezwać go w każdej chwili do wykonania określonego zadania. - Na razie jednak nie przewidujemy żadnych zadań do wykonania dla tego pana - mówi nam Jacek Dobrzyński.

Co miesiąc dostanie pensję, jak każdy szeregowy funkcjonariusz.

Kamiński został zawieszony w czynnościach służbowych w związku z postawionymi mu prokuratorskimi zarzutami. 6 października ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zarzuciła mu m.in. przekroczenie uprawnień podczas akcji w resorcie rolnictwa na przełomie czerwca i lipca 2007 roku. Śledczy twierdzą też, że popełnienił on przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów w związku z tzw. aferą gruntową.

Tymczasem Mariusz Kamiński od chwili, kiedy został odwołany z funkcji szefa CBA twierdził, że już tam nie pracuje. Innego zdania byli jednak prawnicy Biura, którzy dowodzili, że nadal jest on funkcjonariuszem.

DOSTĘP PREMIUM