Ponad 300 tys. zł w 1,5 dnia. Dziękujemy za pomoc dla mieszkańców Haiti

Podarnik uzbierał ponad 300 tys. zł na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Haiti w ciągu zaledwie półtora dnia. Pomoc jest jednak nadal potrzebna. Według szacunków Czerwonego Krzyża poszkodowanych jest aż 3 mln osób.

Ty też możesz pomóc ofiarom na Haiti. To proste

Wczoraj poinformowaliśmy o akcji pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti organizowanej przez PAH i Gazeta.pl. W ciągu zaledwie półtora dnia poprzez stronę podarnik.gazeta.pl dla poszkodowanych Haitańczyków uzbierano ponad 300 tys. zł! Dziękujemy za pomoc!

Polska Akcja Humanitarna w porozumieniu z działającą na miejscu organizacją Oxfam już wczoraj, kiedy został przekroczony magiczny próg 100 tys. zł poprosiła o pewne zmiany. Potrzeby związane z zakupem zestawów pierwszej pomocy zostały bowiem zaspokojone. Teraz na stronie Podarnika zbieramy na pomoc medyczną oraz na tymczasowe schronienia i sanitariaty.

Za 30 zł możesz kupić leki przeciwbiegunkowe i antybiotyki, sole nawadniające i środki dezynfekujące. Za 50 zł możesz zapewnić bezpieczne załatwianie potrzeb fizjologicznych oraz stworzenie dostępu do wody. Za 100 zł pomagasz przy stworzeniu tymczasowego schronienia i odbudowie zniszczonych domów.

Sprawdź jak jeszcze można pomóc

Pomoc z Polski

Dziś rano rządowym samolotem wyleciała na Haiti grupa 54 ratowników z 10 psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu żywych ludzi pod gruzami. Ratownikom towarzyszą oficerowie Biura Ochrony Rządu, którzy będą czuwać nad ich bezpieczeństwem. Polski rząd zadeklarował także zwiększenie pomocy dla mieszkańców Haiti do 150 tys. dolarów (wczoraj rzecznik MSZ mówił o 50 tys. dolarów).

Czerwony Krzyż szacuje, że w wyniku potężnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Haiti zginęło od 45 do 50 tys. osób. W stolicy Port-au-Prince dach nad głową straciło około 300 tysięcy ludzi.

Każda pomoc się liczy - wesprzyj akcję

TOK FM PREMIUM