"I love Europe". Studentka z ASP podbija Europę

Prosty i czytelny przekaz wystarczył, by praca poznańskiej studentki ASP Marii Mileńko znalazła się w ścisłym finale międzynarodowego konkursu na najlepszy plakat promujący Dzień Europy. Jak dotąd Mileńko zajmuje miejsce pierwsze miejsce. Głosowanie kończy się 31 stycznia.

W konkursie "I love Europe" chodziło o pokazanie jak bardzo uczestnicy czują się związani z Europą i co się im w niej podoba. Maria Mileńko postawiła, jak sama mówi na prostotę. Na swoim plakacie umieściła szklankę, a w niej porozrzucane, różnokolorowe litery, składające się w jeden wyraz - EUROPE. - Chciałam pokazać, że to, co mi się najbardziej podoba to jest taki miks, miks kulturowy. Dlatego przedstawiłam to za pomocą takiego koktajlu. Europa jest takim koktajlem, gdzie to wszystko jest wymieszane, wszystko się ze sobą łączy i spotyka - tłumaczy swój pomysł TOK FM Maria Mileńko. Na koniec pracę podpisała: "Mój ulubiony miks. Ludzie. Miejsca. Kultury."

Wejdź na stronę konkursu i zagłosuj!>>

Propozycja plakatu poznańskiej studentki spodobała się bardzo internautom. W pewnym momencie zajmowała nawet pierwsze miejsce. Dla Marii samym sukcesem jest już to, że znalazła się w ścisłej czołówce. Tym bardziej, że na konkurs nadesłano prawie 2 tysiące prac z całego świata.

Na plakat Marii można zagłosować do końca stycznia, zwiększając tym samym szanse Polki na zwycięstwo. - Można pomóc wygrać, ale przede wszystkim wypromować Poznań i Polskę. I to chyba jest w tym wszystkim najważniejsze, że w całej Europie będzie się mówiło o naszym kraju, przyznaje studentka grafiki projektowej poznańskiej uczelni.

Wystarczy wejść na stronę www. designeurope2010. eu i tam oddać swój głos wybierając liczbę gwiazdek przy plakacie poznanianki.

Zwycięzca konkursu organizowanego przez Komisję Europejską dostanie w nagrodę 2 tysiące euro. Jego plakat 9 maja w Dniu Europy zostanie oficjalnie zaprezentowany w Brukseli, później trafi do 27 krajów naszego kontynentu.

TOK FM PREMIUM