Lekarze z Polskiej Misji Medycznej szykują się na Haiti

Lekarze z Polskiej Misji Medycznej przygotowują się do wyjazdu na Haiti, zniszczone trzęsieniem ziemi. Misja chciałaby zabrać ze sobą ważący 9 ton szpital polowy, wyposażony we wszystko, co potrzebne chorym i rannym - od ambulatorium po blok operacyjny.

Nie wiadomo jednak, czy uda się zabrać szpital lub choćby jego część. To zależy od tego, czy samolot będzie mógł zabrać sprzęt do Port-au-Prince, i czy na miejscu będą jeszcze polscy strażacy, którzy mogliby pomóc w zorganizowaniu szpitala. Jeżeli nie - lekarze i ratownicy zabiorą leki i najpotrzebniejszy sprzęt medyczny. Część leków i sprzętu to dar od Wolontariatu Świętego Eliasza z Krakowa, który na co dzień opiekuje się chorymi i starszymi ludźmi.

Los misji rozstrzygnie się w najbliższych dniach, odlot z Warszawy jest planowany na wtorek. Lecieć miałoby 30 osób - ratowników, lekarzy, wolontariuszy. Polska Misja Medyczna koordynuje swoje działania z przedstawicielami ONZ i z lekarzami ze Stanów i Izraela, którzy są na Haiti od kilku dni.

DOSTĘP PREMIUM