Pedofil molestował i gwałcił kilkuletnie 'modelki'. Jest wyrok

Były dziennikarz Henryk G. został skazany na 8 i pół roku więzienia za pedofilię. Przed sądem w Kaliszu potwierdziło się 28 z 30 zarzutów postawionych mu przez prokuraturę.

Ogłoszenie wyroku trwało blisko półtorej godziny. Sąd nie miał wątpliwości. Henryk G. - były dziennikarz, podający się później za właściciela agencji modelek - jest pedofilem, który w lipcu 2006 roku w Sieradzu zgwałcił dziewczynkę nie mającą wówczas 15 lat. Do śledczych docierały informacje o molestowaniu kilkuletnich dziewczynek. Jedna z nich miała 9 lat. Policja unikała podawania szczegółów zdarzeń ze względu na dobro ofiar.

Ponadto winny jest zmuszania nieletnich do "innych czynności seksualnych", rozpijania ich oraz przekazywania ich danych teleadresowych ze zdjęciami innym pedofilom. Henryk G. działał w Wielkopolsce, na Śląsku, w województwie łódzkim i w Warszawie.

Informacje o skłonnościach mężczyzny dochodziły do dyrektorów szkół, dziennikarzy i kaliskiej prokuratury od co najmniej 10 lat. Henryk G. prowadził redakcję pisma dla młodzieży w Kaliszu, co miało ułatwiać mu kontakt z młodzieżą.

Drugi z oskarżonych w tym procesie - podający się fotografa - ma trafić do więzienia na 4 lata i 4 miesiące.

Obrona, która chciała uniewinnienia obu oskarżonych, nie zdecydowała jeszcze czy będzie się odwoływać. Wyrok nie jest prawomocny.

DOSTĘP PREMIUM