Będzie lato, ale nie będzie "Lata z radiem?"

Czy w tym roku odbędzie się "Lato z radiem"? - zarząd spółki ma nadzieję, że mimo kłopotów finansowych uda się pozyskać pieniądze na sztandarową audycję radiowej Jedynki. W tym celu do programu wracają też dawni jego prowadzący Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer.

Władze radia mają nadzieję, że dzięki dziennikarzom, którzy przez wiele lat prowadzili tę sztandarową audycję publicznej radiofonii, uda się pozyskać sponsorów. - Wprawdzie sytuacja finansowa Polskiego Radia jest bardzo zła, ale za to mamy coś, czego nie mają inni to znaczy bardzo lojalnych słuchaczy Polskiego Radia. To jest około 4,5 mln osób, które codziennie budzą się z Sygnałami Dnia, słuchają Jedynki i myślę, że to jest ta wartość, która spowoduje, że nie będziemy mieli problemów z uzyskaniem sponsorów - powiedział Paweł Majcher z zarządu Polskiego Radia.

Roman Czejarek w radiowej Jedynce pracował w latach 1991-2006, od 1992 roku kierował audycją "Lato z radiem". Zygmunt Chajzer był wieloletnim dziennikarzem Programu Pierwszego Polskiego Radia, znanym głównie z audycji Sygnały dnia, Cztery pory roku i Lato z Radiem, które prowadził z Romanem Czejarkiem.

DOSTĘP PREMIUM