W Intercity bilety zdrożeją, a pociągi i tak się spóźniają

Od jutra zdrożeją bilety w pociągach Intercity - poinformowała PKP na swojej stronie internetowej. Zmianie ulegną opłaty za bilety jednorazowe oraz miejsca w wagonach sypialnych i do leżenia (tzw. kuszetki). Tymczasem jak informuje blog "Infokolej" na kilku trasach doszło do poważnych opóźnień.

Największe podwyżki PKP szykuje dla pasażerów podróżujących w wagonach sypialnych. Cena miejsc do spania i leżenia wzrośnie o 10 zł. W najpopularniejszych pociągach TLK bilety zdrożeją średnio o złotówkę, natomiast w pociągach kategorii EkspressIC i Ekspres o 3 zł. PKP zapewnia, że ceny biletów w ofertach promocyjnych oraz biletów okresowych pozostają bez zmian.

Bilety zakupione w przedsprzedaży na przejazdy w dniu 1 lutym 2010 roku i później zachowują ważność, ale bez możliwości zmiany umowy przewozu. Przedstawiciele kolei tłumaczą, że "zmiana cennika podyktowana jest rosnącymi kosztami uruchamiania przewozów, przede wszystkim rosnącymi kosztami dostępu do infrastruktury (wzrost kosztów o 18% w stosunku do sezonu 2008/2009)".

Mróz i awarie przyczyną opóźnień

Na trasach doszło dziś do kilku poważnych opóźnień. Jak informuje "Infokolej.blog.onet.pl". Pociąg linii TLK na trasie ze Szczecina do Lublina i Białegostoku wyjedzie ze stacji początkowej ze 160-minutowym opóźnieniem. Przyczyną jest mróz. Składu nie dało się uruchomić na stacji postojowej.

Około godziny 12:30 na szlaku Chodzież - Dziembówko, pociąg TLK relacji Katowice - Gdynia Główna wjechał w obniżoną sieć trakcyjną. Ruch na tej trasie zatrzymał się. Z Piły wyruszył już pociąg ratunkowy. Opóźniony będzie również pociąg TLK relacji Kołobrzeg - Kraków Główny.

DOSTĘP PREMIUM