Dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" zwolniony za krytykę Telekomunikacji Polskiej?

Tomasz Świderek otrzymał od zarządu "Dziennika Gazety Prawnej" wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym - informuje Presserwis. Decyzja wywołała kontrowersję wśród redaktorów dziennika, którzy podejrzewają, że Świderek został zwolniony za niepochlebne artykuły o Telekomunikacji Polskiej.

Oficjalnym powodem zwolnienia dziennikarza jest m.in. psucie wizerunku gazety poprzez ataki personalne na członków zarządu Telekomunikacji oraz osobiste ataki na rzecznika firmy. Świderek w swoich tekstach (a także m.in. na blogu czy Twitterze) wytykał nadużycia Telekomunikacji Polskiej.

Zdaniem zarządu gazety, dziennikarz stracił obiektywizm w opisywaniu rynku telekomunikacyjnego. - Redakcja utraciła do niego zaufanie ze względu na konfliktową osobowość i brak współpracy z kierownictwem i kolegami - czytamy na Presserwis.

Świderek poinformował, że zamierza się odwołać od decyzji szefostwa gazety, jednak nie chciał szerzej komentować powodów zwolnienia. Koledzy dziennikarza poprosili zastępcę naczelnego gazety, Marcina Piaseckiego o wyjaśnienie sprawy. - Nie znamy oficjalnych powodów zwolnienia red. Tomasz Świderka. Nie zamierzamy też komentować decyzji redakcji, jednakże wyraźnie zaprzeczamy sugestii jakoby TP wpływała na politykę personalną jakiegokolwiek medium w Polsce, a w szczególności 'Dziennika Gazeta Prawna". Tego typu sugestia jest faktem bezprawnego naruszenia dobrego imienia spółki - oświadczył rzecznik Telekomunikacji Polskiej.

Rekordowe Grammy. "Królowa" Beyonce [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM