Wychowanka wioski dziecięcej napadła na wychowawczynię

Zagroziła wychowawczyni nożem i zażądała pieniędzy. 16-letnia wychowanka zaatakowała wychowawczynię z Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku.

16-letnia Joanna W. już nie mieszka w Wiosce Dziecięcej, ale w mieszkaniu chronionym dla młodzieży. W poniedziałek wieczorem przyszła do wioski, bo jest tam wciąż jej młodsze rodzeństwo. Była z koleżanką. Próbowały wejść do domu, ale wychowawczyni nie chciała się na to zgodzić.

Dziewczynom pomógł 13-letni brat nastolatki, który wpuścił je przez okno w łazience. - 16-letnia Joanna przyłożyła wychowawczyni nóż do szyi i zażądała pieniędzy. Dostała sto złotych - opowiada Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Dziewczyny uciekły i przez całą noc się ukrywały. Do poszukiwań policjanci użyli psa, ale nie podjął tropu. Dopiero we wtorek nad ranem napastniczki pojawiły się w miejscu zamieszkania jednej z nich. Zostały zatrzymane. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty usłyszą i czy odpowiedzą przed sądem dla nieletnich, czy jak osoby dorosłe przed sądem karnym.

DOSTĘP PREMIUM