Doktor G. nie ubiegał się o szefowanie kliniką kardiochirurgii MSWiA

Dyrektor szpitala MSWiA w Warszawie Marek Durlik ucina medialne spekulacje na temat ewentualnego powrotu do placówki, kardiologa, dr Mirosława G. W rozmowie z TOK FM potwierdza jedynie, że trwa konkurs na funkcję Kierownika Kliniki Kardiochirurgii

Ogłoszenie o konkursie ukazało w prasie, a także na stronie internetowej szpitala. Co warto przypomnieć, klinika kardiochirurgii została w placówce zamknięta po tym, jak w lutym 2007 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali jej kierownika, dr Mirosława G. Wraz z nim, tyle że na własne życzenie odszedł wówczas dyrektor szpitala, Marek Durlik.

Teraz wrócił do szefowania placówce i zamierza reaktywować klinikę kardiochirurgii. W rozmowie z TOK FM kategorycznie zaprzeczył medialnym pogłoskom. Dr G. - nie złożył swojej oferty. Durlik jest przekonany, że były szef kliniki posadą w szpitalu nie jest zainteresowany. A on sam do powrotu absolutnie go nie namawiał. Konkurs na dyrektora oddziału kardiochirurgii zostanie rozstrzygnięty za 2 tygodnie.

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał dziś, że według współpracownika dr. G, jego powrót, to bardzo prawdopodobny scenariusz. Twierdzi on, że Mirosław G. może być zainteresowany ofertą, a do jej przyjęcia zmusi go sytuacja.

DOSTĘP PREMIUM