Bielecki: Skubiszewski pokazywał swoją wielkość w trudnych chwilach

Profesor Skubiszewski pokazywał swoją wielkość szczególnie w chwilach trudnych. Wtedy zawsze można było na niego liczyć - powiedział TOK FM były premier Jan Krzysztof Bielecki.

- Odszedł twórca polskiej polityki zagranicznej po okresie odzyskania niepodległości, kiedy to zmieniła się cała sytuacja geopolityczna nie tylko dookoła nas, ale również w Europie i na świecie - stwierdził Bielecki.

Krzysztof Skubiszewski nie żyje

Podkreślił, że trzeba było wówczas stworzyć nowe zręby polskiej polityki zagranicznej, absolutnie od podstaw. - Profesor Skubiszewski pokazywał swoją wielkość szczególnie w chwilach trudnych, wtedy zawsze można było na niego liczyć - zaznaczył.

- Pamiętam jego zachowanie w momencie puczu w Moskwie, kiedy to oprócz dyplomacji trzeba było mieć sporo odwagi. I my ją mieliśmy, jeszcze mocniej podtrzymując nasze prozachodnie więzi - powiedział były premier. - Przykro jest mi dzisiaj żegnać profesora, tym bardziej, że jeszcze lepsze relacje łączyły nas po okresie współpracy rządowej. Wówczas wielokrotnie spotykaliśmy się za granicą. Zawsze mogłem liczyć na jego życzliwą opinię i dobre słowo - dodał.

Krzysztof Skubiszewski w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych.

TOK FM PREMIUM