Politycy: To koniec kariery Leppera

- Ten wyrok będzie przestrogą dla wszystkich lepperopodobnych - mówi Marek Wikiński z Lewicy. Politycy komentują dzisiejszy wyrok. Sąd skazał Andrzeja Leppera na 2 lata i 3 miesiące więzienia, a Stanisława Łyżwińskiego na 5 lat w sprawie seksafery.

Politycy o Lepperze: Koniec kariery

- Ten wyrok będzie przestrogą dla wszystkich lepperopodobnych - grzmi Marek Wikiński z Lewicy. - To sygnał niezawisłego sądu dla wszystkich, którzy stosują przemoc wobec kobiet (...) wykorzystują ich położenie materialne, rodzinne do różnych niecnych celów - dodaje polityk.

Poseł PiS Marek Suski jest z kolei zdziwiony niewielką różnicą pomiędzy wyrokami: - Jeśli Łyżwiński był podejrzany o dwa gwałty, namawianie do zabójstwa, porwania, a Andrzej Lepper korzystał tylko z pewnych usług to proporcja wydaje się być zachwiana - twierdzi poseł.

Sebastian Karpiniuk z PO nie ma wątpliwości co do przyszłości Samoobrony na polskiej scenie politycznej. - Jeśli tylko będzie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, to definitywnie skończy się kariera Leppera i jego formacji - mówi.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM