Bydgoszcz: Prezydent do prokuratury za akcję "Zima".

Zaniepokojeni stanem odśnieżania miasta mieszkańcy Bydgoszczy złożyli doniesienie na prezydenta Konstantego Dombrowicza. A chodzi o akcję "Zima".

Dwóch mieszkańców złożyło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta, a wszystko przez niezbyt efektywną akcję odśnieżania. Pierwsze doniesienie dotyczy hałdy śniegu zalegającej obok hali Łuczniczka - tuż przy Brdzie. Hałdy, która - według składającego zawiadomienie - może stanowić zagrożenie ekologiczne z powodu soli, którą zawiera śnieg po odśnieżaniu. Drugie zawiadomienie trafiło na biurko prokuratury kilkanaście dni temu - Jeden z obywateli Bydgoszczy złożył zawiadomienie, iż akcja odśnieżania miasta przebiega opieszale, i że ma problemy z dostaniem się do niektórych miejsc publicznych - tłumaczy Leon Bojarski, szef prokuratury Bydgoszcz - Południe.

Jeszcze w tym tygodniu do prokuratury mają dotrzeć dokumenty z ratusza - Zwróciliśmy się do prezydenta o przesłanie szczegółowych dokumentów w sprawie akcji "Zima". Gdy otrzymamy materiały, przeanalizujemy je i zdecydujemy czy wszcząć śledztwo czy też umorzyć sprawę. - dodaje Bojarski.

Prezydent Konstanty Dombrowicz nie chce komentować tej sprawy.

TOK FM PREMIUM