Znajomi wspierają Felicjańską: Nikt nie jest doskonały

Znana modelka Ilona Felicjańska w nocy z poniedziałku na wtorek spowodowała kolizję. Prowadziła auto mając 2,3 promila we krwi. Jej znajomi na Facebooku piszą: Nie przejmuj się, każdemu się zdarza i tak jesteś aniołem.

Do kolizji doszło na parkingu przy ul. Nowoursynowskiej w Warszawie. Modelka staranowała trzy auta. Była pijana, miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. - Nie będę próbować w żaden sposób tłumaczyć się z tego karygodnego postępowania. Zdaję sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogę ponieść w wyniku prowadzenia przeze mnie samochodu pod wpływem alkoholu i z całą świadomością mam zamiar je ponieść - oświadczyła Felicjańska. Więcej

Modelka ma na Facebooku profil, na którym napisała, że "jeszcze nie jest mocniejsza", ale "bardziej świadoma". I zamierza stawić czoła rzeczywistości.

Wspierają ją w tym znajomi - pod tym wpisem jest kilkadziesiąt komentarzy. Utrzymane są w jednym tonie. W sumie nic się nie stało. "Każdy popełnia błędy, ale niektórzy muszą się tłumaczyć przed samym sobą, a inni przed milionem", "Nikt z nas nie jest bez skazy", "Stało się i już. Tak czasami bywa".

Są też rady na przyszłość: "Przekieruj to w sukces" albo "To nie upadek, a potknięcie. Trudne, ale nikt nie jest doskonały".

Cytują maksymy Fiodora Dostojewskiego i Jana Pawła II o tym, jak silny jest człowiek.

I dalej: "Po co robią taki tłok medialny? Tak jak za komuny w kolejce po cukier. Jezu, każdemu się zdarza... " lub "Jestem wściekła na tych, którzy pozwolili Ci wsiąść do samochodu."

- To normalne, że znajomi tak piszą - mówi Michał Olszewski, specjalista od społeczności Gazeta.pl - Gdyby do tego profilu mieli dostęp zwykli ludzie, to wśród tych komentarzy przeważałaby ostra krytyka.

Czy nie wypada napisać, "Ilona, nie rób tak więcej. Mogłaś kogoś zabić" - pytamy.

- Najwyraźniej jej znajomi wolą ją wirtualnie przytulić. Tak samo było z profilami morderców na Gronie. Zabili człowieka, a ich znajomi komentowali - "Mordeczki, trzymajcie się". Pisaliśmy o tym. Przeczytaj

Ilona Felicjańska jest założycielką Fundacji "Niezapominajka", która pomaga dzieciom z porażeniem mózgowym.

Za jazdę po pijanemu grozi jej do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy.

DOSTĘP PREMIUM