"Agenci zła" podrobili portal Radia Maryja

Najpierw były fałszywe blankiety wpłat, a teraz cały portal padł ofiarą internetowych oszustów. Przez kilka tygodni na fałszywej stronie Radia Maryja widniały aktualizowane artykuły o bieżących wydarzeniach, zapowiedzi transmisji mszy, ale i numery kont bankowych nie należących do rozgłośni.

Jak informuje portal tvp.info, serwis funkcjonował pod adresem internetowym www.radio-maryja.com.pl, tylko nieznacznie różniącym się od właściwego : www.radiomaryja.pl.

Na portalu umieszczono numery kont bankowych mBanku, z którego usług rozgłośnia nigdy nie korzystała. - O istnieniu fałszywego portalu Radia Maryja dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu. Sami wystąpiliśmy o zablokowanie tych stron internetowych - wyjaśnia w rozmowie z tvp.info Kinga Wojciechowska z mBanku.

Fałszywy portal internetowy funkcjonował w internecie przez kilka tygodni. Najprawdopodobniej założyli go ci sami oszuści, którzy od kilku miesięcy rozprowadzali w całej Polsce fałszywe listy z logo Radia Maryja i podrobionym podpisem o. Rydzyka.

Zdaniem o. Tadeusza Rydzyka, za fałszerstwami stoją "agenci zła", którzy działają na wiele sposobów, m.in. zakładając strony internetowe rzekomo należące do radia.

Czytaj więcej Oszuści podrobili portal Radia Maryja

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM