Ogólnopolska akcja sterylizacji zwierząt

Po raz dziesiąty ruszyła ogólnopolska akcja sterylizacja zwierząt. W zeszłym roku w ramach akcji tylko w jednej z krakowskich klinik wysterylizowano ponad 50 domowych pupili.

Przez cały marzec ponad 200 klinik weterynaryjnych w całej Polsce będzie wykonywało zabiegi po obniżonych cenach, czasem nawet do 50%. W zeszłym roku w ramach akcji tylko w jednej z krakowskich klinik wysterylizowano ponad 50 domowych pupili. Sterylizacja chroni zwierzęta przed wieloma groźnymi chorobami.

Jak mówi dr Dorota Sumińska, lekarz weterynarii, taki zabieg, to przedłużenie zwierzętom życia. - Zapobieganie nowotworom, ropomacicy, długo można wymieniać zalety sterylizacji. To, że suka czy kotka musi przynajmniej raz mieć młode jest mitem - tłumaczy.

Organizatorka akcji, Aniela Roehr ze Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt ARKA, nie pozostawia złudzeń. - Szczenięta czy małe kociaki urodzone przez naszego domowego pupila nie znajdą domów - mówi. Właściciele myślą, że puchatego szczeniaka dadzą w prezencie, dadzą ogłoszenie i na pewno chętni się znajdą. Ale schroniska pełne są małych zwierzaków, które czekają na nowych właścicieli. Niestety chętnych na przygarnięcie zwierzaka jest niewielu. - Miłośnicy zwierząt nie mogą pogłębiać ich bezdomności - podkreśla Roehr.

Schroniska w Polsce pękają w szwach. Według danych Głównego Inspektoratu Weterynarii przebywa w nich ponad 100 tysięcy bezdomnych zwierząt. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej. - Czy trzeba skazywać kolejne zwierzęta na taki los? - pyta Roehr. Lista gabinetów weterynaryjnych biorących udział w akcji na stronie http://www.akcjasterylizacji.pl/

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM