Wysocka-Schnepf odsunięta od "Wiadomości"

Dorota Wysocka-Schnepf nie poprowadzi już "Wiadomości" w TVP 1 - dowiedział się "Presserwis". - Moja współpraca z obecnym kierownictwem "Wiadomości" polegała na permanentnych sporach - powiedziała dziennikarka, komentując decyzję swoich szefów.

Nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem TVP, który mógłby skomentować te informacje.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że wiadomość o wykluczeniu z ekipy prowadzących główne wydanie programu informacyjnego Jedynki dziennikarka dostała telefonicznie. Dorota Wysocka-Schnepf jest obecnie na urlopie. Według "Presserwisu", na razie zachowała etat w TVP. - Moja współpraca z obecnym kierownictwem "Wiadomości" polegała na permanentnych sporach. Przynajmniej rozstając się, jesteśmy zgodni - mówi Wysocka-Schnepf, która była gospodynią programu od 2004 roku.

Prowadzącymi serwis Jedynki pozostają: Piotr Kraśko, Krzysztof Ziemiec i Małgorzata Wyszyńska. Dwa wydania w marcu poprowadzi też Katarzyna Senyk.

Zawieszanie gwiazd najpopularniejszego programu informacyjnego w Polsce powtarza się od lat. Wysocka Schnepf idzie w ślady Hanny Lis, która - wielokrotnie zawieszana i odwieszana przez kolejne władze "Wiadomości" - rok temu ostatecznie pożegnała się z TVP.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM