Abp. Gocłowski miał udar mózgu. Jest w szpitalu

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu - podała TVP Info. Jest w jednym z gdańskich szpitali. Jego życiu nic nie zagraża

Abp. Gocłowski jest na oddziale neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W poniedziałek lekarze mają przekazać komunikat o jego zdrowiu. - Stan arcybiskupa jest stabilny. W trakcie diagnostyki będziemy na bieżąco podawać komunikaty o stanie jego zdrowia. jest pod najlepszą opieką na oddziale o dużym doświadczeniu w leczeniu tego typu chorób - zapewnił w rozmowie z TVP Info Tadeusz Jędrzejczyk z Akademii Medycznej w Gdańsku.

- Najprawdopodobniej jest to tzw. udar przemijający, który nie stanowi bezpośredniego zagrożenia życia - poinformował KAI dr Jędrzejczyk.

Tadeusz Gocłowski, arcybiskup senior gdański to jeden z najbardziej znanych polskich kapłanów. Doktor prawa kanonicznego, były rektor Gdańskiego Seminarium Duchowego. Od lat wypowiada się w sprawach ważnych dla polskiego Kościoła i Polski. Wspierał opozycję w PRL. Uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu. W ostatnich latach kilkakrotnie krytykował Radio Maryja i o. Rydzyka. Wspierał też Lecha Wałęsę oskarżanego o agenturalną przeszłość przez Instytut Pamięci Narodowej. W marcu 1992 roku został arcybiskupem metropolitą gdańskim. Piastował to stanowisko do 2008 roku. Obecnie jest już na emeryturze. Ma 79 lat.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM