Lider Behemotha z prokuratorskimi zarzutami. Po doniesieniu PiSu

Adam Darski usłyszał zarzuty - dowiedział się reporter TOK FM. Gdyńska prokuratura postawiła liderowi grupy Behemoth zarzut obrazy uczuć religijnych. Śledczy badali sprawę z doniesienia posłów PiSu.

Zawiadomienie do prokuratury złożyli posłanka Jolanta Szczypińska, była eurodeputowana Hanna Foltyn-Kubicka oraz posłowie Zbigniew Kozak i Andrzej Jaworski. Co prawda żadne z nich nie było na koncercie Behemotha, ale wszyscy zgodnie poczuli się obrażeni, gdy dowiedzieli się, że na tym występie Adam Darski podarł Biblię.

- Niestety z przykrością i oburzeniem stwierdzam, że coraz częściej dochodzi do znieważania naszych symboli religijnych - mówiła na styczniowej konferencji prasowej posłanka Jolanta Szczypińska. - My się na to nie zgadzamy - dodała stanowczo.

Adam Darski usłyszał zarzuty w zeszły czwartek, nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Śledczy będą więc głównie bazować na nagraniu koncertu, które wyciekło do internetu i tym, co mówili im działacze Prawa i Sprawiedliwości. Liderowi grupy Behemoth grożą dwa lata więzienia.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM