Mazury: Odnalazł się wóz skradziony strażakom-ochotnikom

Wóz strażacki z pełnym wyposażeniem padł łupem złodziei w Targowie w województwie warmińsko-mazurskim. Włamywacze dostali się do garażu Ochotniczej Strażacy Pożarnej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Strażacy-ochotnicy zapewniają, że jeszcze w niedzielę wóz stał w garażu, a już rano następnego dnia nie było po nim śladu. Po kilku godzinach odnaleziono go w lesie.

Policjanci ze Szczytna odzyskali samochód ratowniczy skradziony strażakom ochotnikom z Targowa w województwie warmińsko-mazurskim. Pojazd odnaleziono w lesie.

Auto skradziono z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Żal po stracie był tym większy, że strażacy sami odremontowali podarowanego przez policjantów powypadkowego volkswagena. Znaleźli sponsorów i wyposażyli maszynę w odpowiedni sprzęt strażacki. Był to jedyny wóz gaśniczy w okolicy.

Teraz strażacy obawiają się że wóz do nich wróci - ale bez agregatu, piły i innych niezbędnych urządzeń.

Minionej nocy policjanci otrzymali informacje o próbie kolejnego włamania do remizy OSP - w Jugrach koło Szczytna. Zatrzymali już podejrzewanych o ten czyn, ale na razie nie można jeszcze powiedzieć, czy oba zdarzenia można ze sobą powiązać. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM