Ciągle pada, w nocy nawet - 7 stopni. Synoptycy ostrzegają: Drogi będą śliskie

Synoptycy przewidują w nocy w całym kraju ujemne temperatury. W niektórych regionach intensywnie pada śnieg, który w połączeniu z niskimi temperaturami powoduje oblodzenia dróg.

Śnieg pada lub wkrótce będzie padał na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce, Lubelszczyźnie, Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim.

W Warszawie śnieg utrudnił ruch samolotów - część z mających wylądować na Okęciu została skierowana na inne lotniska.

Przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 centymetrów, lokalnie około 20 centymetrów. Temperatura minimalna w nocy od minus 4 do minus 2 stopni, spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzenie. Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o prędkości od 20 do 25 kilometrów na godzinę, w porywach około 80. Na drogach i chodnikach mogą tworzyć się zaspy, będzie ślisko.

W województwie mazowieckim temperatura spadnie do nawet minus 7 stopni. Mróz powoduje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzenie po wcześniejszych opadach deszczu i deszczu ze śniegiem.

W województwach: pomorskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim i świętokrzyskim również wystąpią oblodzenia powodując utrudnienia komunikacyjne.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM