Szykuje się odwilż. Śnieg zniknie po południu

Dziś w nocy Warszawę i sporą część Polski zasypała gruba warstwa śniegu. Biała pokrywa nie utrzyma się jednak długo. Już po południu synoptycy przewidują dodatnie temperatury. Na większości dróg w Polsce jest teraz ślisko.

Warszawa znów zasypana śniegiem

 

Zdaniem synoptyków dzisiejszy dzień w Warszawie będzie pogodny. Niebo nad stolicą ma być słoneczne i bezchmurne. W okolicach godziny 13 temperatura ma wzrosnąć do plus 2 stopni. Oznacza to, że gruba warstwa białego puchu, która przykryła dziś w nocy miasto w ciągu dnia zniknie.

Na razie na warszawskich drogach jest ślisko. Jezdnie przykrywa warstwa rozjeżdżonego błota pośniegowego. Dodatnie temperatury mają się utrzymać do jutra. Synoptycy IMGW przewidują jednak silne zachmurzenie.

Wielkopolska: Oblodzone drogi

Na drogach Wielkopolski jest bardzo ślisko. Na oblodzenia można trafić m.in. na drodze krajowej nr 5 Poznań - Wrocław; na obwodnicy Kościana, na trasie 32 do Zielonej Góry i na bezpłatnym odcinku A2. Najtrudniejsze warunki panują na południu województwa. Tam główne drogi pokryte są cienką warstwą zamarzniętego błota pośniegowego. Znacznie gorzej jest na drogach lokalnych i wojewódzkich. Te w większości są oblodzone. Podobnie jest na osiedlowych uliczkach w miastach.

Lubelskie: Temperatura się podnosi

Na wszystkich drogach Lubelszczyzny leży cienka warstwa zajeżdżonego śniegu, na trasach głównych zalega błoto pośniegowe. Czarna i mokra jest jedynie droga krajowa nr 2, w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Najmocniej ostatniej nocy sypało w rejonie Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Nadal opady śniegu występują w rejonie Puław, Chełma i Włodawy. Jednak temperatura dość szybko się podnosi. Nocą notowano od -2, do zera stopni Celsjusza. Na drogach w Lubelskiem pracuje rano ponad 70 maszyn odśnieżających.

Zachodniopomorskie: Pracuje 40 piaskarek

Na drogach w Zachodniopomorskiem pracuje ponad 40 piaskarek. Kierowcy muszą uważać szczególnie na krajowej trójce od Międzyzdrojów do Parłówka, na szóstce między Karlinem a Koszalinem, na "jedenastce" od Koszalina do Bobolic, ślisko jest także na trasie 31 z Widuchowej do Chojny. Zalega błoto pośniegowe. Jak informuje GDDKiA niebezpiecznie jest po opadach śniegu także na trasach 23 i 26. Oblodzona jest nawierzchnia autostrady A6 prowadzącej do dawnego przejścia granicznego w Kołbaskowie. Także na niemieckiej autostradzie nr 11 w kierunku do Berlina są trudne warunki.

Warmia i Mazury : Zginęła kobieta

Wszystkie główne trasy Warmii i Mazur są przejezdne i czarne. W całym regionie jest mróz. Jeżdżą solarki i piaskarki, które posypują miejsca takie jak podjazdy czy niebezpieczne zakręty. Na bocznych drogach w wielu miejscach jazdę utrudnia zmarznięty śnieg i lód. W olsztyńskim szpitalu zmarła kobieta potrącona wieczorem w Gietrzwałdzie na krajowej drodze nr 16. Lekarze walczą o życie mężczyzny, który został ciężko ranny w tym samym wypadku. Według wstępnych ustaleń, oboje zostali potrąceni przez więcej niż jeden pojazd. Pogotowie zabrało pieszych do szpitala w Olsztynie. Niestety, życia kobiety nie udało się uratować. Utrudnienia na "16" w miejscu wypadku trwały kilka godzin. Policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM