Kazali mu zwracać wymyślony dług

Nie wiadomo, dlaczego zadzwonili właśnie do niego. Trzech mężczyzn z Chełma zażądało okupu od 20-latka. W końcu pod zastaw zabrali mu samochód.

Mężczyźni mają od 28 do 46 lat. Na początku marca skontaktowali się z 20-latkiem spod Chełma i poprosili o spotkanie. Mężczyzna przyjechał na umówione miejsce, choć - jak twierdzi - "znajomych" nie znał. Już na wstępie zażądali od niego zwrotu gotówki w kwocie 10 tysięcy złotych. Miał je przekazać w ciągu kilku dni. Zagrozili, że jeśli pieniędzy nie dostaną to pobiją jego rodzinę. Kilka dni po spotkaniu przypomnieli się sms-ami.

W miniony poniedziałek w nocy 20-latek zatrzymał się na parkingu. Zauważył za sobą inny samochód. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn. Zagrozili "znajomemu" pobiciem. Zabrali ofierze kluczyki do samochodu i kazali napisać specjalne oświadczenie. Mężczyzna zobowiązał się w nim do zwrotu 12 tysięcy złotych. W zamian miał z powrotem dostać swój samochód.

Sprawcy zostali zatrzymani dwie godziny po przestępstwie. Są dobrze znani policji. Za wymuszenie rozbójnicze mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM