RPO zajmie się sprawą Norwegów po publikacji TOK FM i Gazeta.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich zajmie się sprawą norweskich artystów, którzy mieli być brutalnie potraktowani przez polska policję. O sprawie informowaliśmy jako pierwsi i to po naszej publikacji RPO postanowił podjąć odpowiednie kroki.

RPO zajmie się sprawą norweskich artystów

- W tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpi z pismem do Prokuratury oraz Komendy Stołecznej Policji - mówi Dariusz Zbroja z biura RPO.

Do zatrzymania czworga Norwegów, trzech mężczyzn i kobiety, oraz towarzyszącej im kuratorki CSW Urszuli Siemion doszło na początku marca, w nocy na ul. Mokotowskiej. Zdaniem zatrzymanych policjanci zachowywali się wobec nich wulgarnie. Norwedzy mieli być bici i poniżani. Policjanci bronią się, że wszystkie czynności były przeprowadzone zgodnie z prawem, a zatrzymane osoby były pod wpływem alkoholu.

Więcej o zatrzymaniu czytaj w serwisie policyjni.pl

W związku ze sprawą kilka dni temu dwóch Norwegów oraz kuratorka Centrum Sztuki Współczesnej złożyli zażalenie na bezpodstawne - ich zdaniem - zatrzymanie. Jednocześnie dyrektor CSW wystosował list do Komendanta Głównego Policji w którym "domaga się zbadania przebiegu zatrzymania goszczącej w CSW czwórki norweskich artystów".

W serwisie policyjni.pl także: Ojciec zadźgał nożem trzyletnią córkę

DOSTĘP PREMIUM