Wielkopolska: W aucie wybuchła butla z gazem

W Gostyniu w Wielkopolsce w osobowym Citroenie wybuchła butla z gazem. Eksplozja doszczętnie zniszczyła samochód, jego fragmenty zostały rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów od miejsca, w którym stał.

Kierowca zorientował się, że dzieje się coś złego, gdy poczuł ulatniający się gaz. Natychmiast zjechał na pobocze i wysiadł z samochodu, by otworzyć bagażnik. W tym momencie nastąpił wybuch, a samochód rozleciał się na drobne kawałki. - Eksplozja była tak duża, że mężczyznę odrzuciło na kilkanaście metrów - mówi TOK FM Michał Pohl z gostyńskiej straży pożarnej.

- Samochód jest kompletnie zniszczony. Wyleciał z niego dach i drzwi, na całej ulicy widać wiele drobnych fragmentów auta - podkreśla Pohl.

Wybuch uszkodził też pobliski budynek, z okien wyleciały szyby. Jeden z oderwanych elementów samochodu uderzył w zaparkowane obok auto.Inna część przeleciała na drugą stronę ulicy i wylądowała na boisku szkolnym. - Na szczęście w tym momencie nikogo tam nie było - dodaje rzecznik gostyńskich strażaków.

Rannego kierowcę pogotowie odwiozło do szpitala, jest poparzony, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM