Gdynia: Internauto! Możesz wyjść z domu

Gdynia stawia na bezpłatny internet. Miasto uruchomiło 32 nowe hot spoty - to dużo, gdy weźmiemy pod uwagę, że do tej pory było ich sześć.

- Wybraliśmy 32 nowe lokalizacje wskazane nam przez rady dzielnic - tłumaczy wiceprezydent Gdyni, Michał Guć. - To miejsca, w których darmowy, bezprzewodowy internet będzie dodatkową atrakcją i ułatwieniem dla mieszkańców. To głównie okolice szkół. Anteny są ustawione na konkretny teren: skwery, parki, tam gdzie można spokojnie z laptopem przysiąść. Do tej pory mieliśmy darmowy internet w miejscach często odwiedzanych przez gdynian i turystów - dodaje. - Skwer Kościuszki, Bulwar Nadmorski czy Plaża Śródmieście. Teraz możliwości są znacznie większe

Internautów siedzących z laptopem na ławce w parku znaleźć łatwo ale zadowolić trudno: - Dobrze to by było, gdyby cała Polska była w zasięgu darmowego internetu - śmieje się młody, ubrany w garnitur gdynianin - Ale to bardzo dobry pomysł, w pracy jestem w ciągłym ruchu i czasami dobrze jest coś w sieci sprawdzić. Laptopa czy małego netbooka ma dzisiaj prawie każdy - dodaje inny internauta. - Właśnie szukam w necie adresu, pod który muszę dziś trafić. Każdy chętnie sprawdzi gdzie akurat grają fajny koncerty albo rozkład jazdy autobusów na koszt miasta.

Miejska sieć ma służyć właśnie takim celom - tłumaczy wiceprezydent. - Nie chodzi o to, by robić konkurencję komercyjnym dostawcom internetu. Proponujemy prędkość pobierania 512Kbs i wysyłania 128Kbs. Dużych plików nie da się ściągnąć ale zdobyć potrzebne informacje już tak. Login Gdynia_Free działa przez godzinę, później trzeba się połączyć na nowo. Każdy punkt obsłuży jednocześnie kilkadziesiąt komputerów - dodaje Michał Guć i obiecuje: - Jeśli chętnych będzie więcej, będziemy gdyńską bezpłatną sieć rozbudowywać.

Korzystasz z hot spotów w swoim mieście?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM