Puszki UNICEF-u? Lotnisko na Okęciu odmówiło. Jako jedyne w Polsce

Warszawskie lotnisko imienia Chopina jako jedyne w Polsce odmówiło organizacji UNICEF ustawienia puszek do zbierania pieniędzy. Zebrane fundusze miały być przekazane na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.

Dyrektor generalny UNICEF Polska Marek Krupiński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wszystkie inne lotniska, do których się zgłosił z propozycją umieszczenia puszek nie miały żadnych zastrzeżeń. Takie skarbonki stoją już na lotniskach w Łodzi, Krakowie i Katowicach, dzisiaj zaczną funkcjonować w Poznaniu i Wrocławiu.

Rzecznik stołecznego lotniska Kamil Wnuk przyznał, że odmowa zainstalowania puszki była podyktowana wymogami bezpieczeństwa. Służby ochrony obawiają się, że wewnątrz można by schować jakąś niebezpieczną zawartość, a nie chcą codziennie zaglądać do środka. Dodatkowo skarbonka musiałaby być w odpowiedni sposób zabezpieczona przed kradzieżą. Lotnisko stara się unikać instalowania wszelkich przedmiotów, które wymusiłyby dodatkową czujność pracowników Okęcia.

Kamil Wnuk powiedział, że standardy bezpieczeństwa na Okęciu są prawdopodobnie bardziej rygorystyczne niż na innych lotniskach. Jednak to od Informacyjnej Agencji Radiowej dowiedział się, że skarbonka UNICEF-u jest przezroczysta, wiec problem ewentualnych niebezpiecznych sprzętów ukrytych w środku nie istnieje.

Władze lotniska uważają, że mile widziani byliby wolontariusze, którzy zbieraliby pieniądze do puszek. Musieliby wcześniej otrzymać specjalne identyfikatory i przejść krótkie szkolenie u przedstawicieli służb ochrony.

Czy lotnisko Chopina powinno pozwolić na ustawienie u siebie puszek UNICEF-u?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM