Gdynia. Tajemnica śmierci rybaków nierozwiązana

Przyczyna zatonięcia polskiego kutra u brzegów Bornholmu pozostanie tajemnicą. Na pokładzie WŁA 127 zginęło 5 polskich rybaków, odnaleziono ciała trzech z nich. Izba Morska w Gdyni nie zdołała sprawy wyjaśnić

Tajemnica śmierci rybaków nierozwiązana

Nie można wyjaśnić przyczyny zatonięcia kutra rybackiego WŁA 127 - przyznał sędzia Ryszard Kopicki - oględziny dostępnych części wraku nie ujawniły zewnętrznych uszkodzeń. Ułożenie uniemożliwiło inspekcję prawej burty i ładowni - dodał w orzeczeniu.

Nadzieje związane z kolejnymi badaniami mają armatorzy. - Z tego co wiem, Marynarka Wojenna planuje jeszcze zejście pod wodę do wraku - zapewnia Michał Necel - tym razem wspólnie ze specjalistyczną jednostką Straży Pożarnej, która ma odpowiedni sprzęt do nagrywania. Może coś nowego uda się ustalić.

Nie będziemy się od tego orzeczenia odwoływać - dodaje Ignacy Necel - a przypuszczać nic nie możemy, na pewno przyczyną nie był wiatr, nie było sztormu, nie wierzę, że doszło do przeładowania kutra. Tylko ten u góry może wiedzieć co się stało bo świadków nie ma - dodaje rybak. Jeśli pojawią się nowe fakty i dowody Izba Morska wznowi postępowanie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM