Bójka prawicowych działaczy na spotkaniu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

Spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim w Puławach zakończyło się bójką prawicowych działaczy. Jeden z nich trafił do szpitala - podaje "Dziennik Wschodni".

Bójka miała miejsce po spotkaniu z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, który przyjechał wczoraj do Puław, żeby promować swoją książkę "Kronika życia". Spotkanie zorganizował prawicowy Klub Gazety Polskiej.

Jak opowiada świadek zdarzenia, gdy ksiądz rozdawał autografy, żona Jerzego L., prezes klubu Gazety Polskiej w Puławach, wybiegła z sali krzycząc: "Ratunku! Pobili mi męża". Zakrwawiony Jerzego L. leżał oparty o ścianę. Karetka zabrała go następnie do szpitala.

- Zatrzymaliśmy sprawcę zajścia Cezarego K. - poinformował Mirosław Wójcik z puławskiej policji. Jerzy L. twierdzi, że do rękoczynów doszło, bo Cezary K. wykręcił rękę jego żonie. - Stanąłem w jej obronie. Wtedy dostałem w twarz, upadłem i straciłem przytomność - opowiada. Jeden z uczestników spotkania mówi, że Cezary K. przyznał się do pobicia, ale tłumaczy, że został sprowokowany.

Cezary K. to poprzednik Jerzego L. na stanowisku prezesa klubu w Puławach, a obecnie wiceprezes klubu Gazety Polskiej w Górze Puławskiej. Obaj są w konflikcie od lat.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM