Rekordowa popularność wirtualnych biletów. Jeszcze w tym roku kartę miejską doładujemy w sieci

Rośnie popularność biletów kupowanych za pomocą telefonu komórkowego, chwali się warszawski ZTM. W marcu padł rekord - 20 tys. biletów. Jest szansa, że jeszcze w tym roku ruszy w stolicy internetowa sprzedaż długookresowych biletów komunikacji miejskiej.

Sprzedaż wirtualnych biletów ruszyła w Warszawie w 2008. Zaczęło się od 4,5 tys. sprzedanych biletów. W marcu 2010 roku padł rekord - sprzedano 20 tys. takich biletów. Jak podkreśla w rozmowie z TOK FM Andrzej Skwarek, z Zarządu Transportu Miejskiego, tylko od pasażerów zależy czy dzięki komórkom kupować będzie można bilety miesięczne i kwartalne. - Jeżeli otrzymamy sygnały od pasażerów w tej sprawie, nie wykluczamy takiej możliwości - mówi.

Skwarek dodaje, że warszawski ZTM szykuje kolejną nowość. - Zbliżają się do końca prace nad systemem internetowej sprzedaży biletów, który umożliwi pasażerom opłacenie biletu długookresowego przez internet. Nie spieszymy się, bo zależy nam na bezpieczeństwie transakcji, ale mogę powiedzieć, że uda się go uruchomić jeszcze w tym roku - zapowiada.

Dzięki internetowi doładować będzie można tylko nową kartę miejską - ze zdjęciem. Jak przypominają urzędnicy, czas na jej wyrobienie mieszkańcy Warszawy mają do końca czerwca.

DOSTĘP PREMIUM