Mazowsze: Opel wybuchł w trakcie jazdy. Zginęły dwie osoby

Dwie osoby zginęły w samochodzie, po tym jak przed godziną szóstą rano doszło do eksplozji zbiornika paliwa w trakcie jazdy - podała mazowiecka policja.

"Spłonął samochód a w nim dwie osoby"

W miejscowości Zatory w powiecie pułtuskim, około 60 kilometrów na północny-wschód od Warszawy, w trakcie jazdy eksplodował opel vectra. - W trakcie jazdy eksplodował zbiornik z paliwem. Dwie osoby, które były w samochodzie, zginęły na miejscu - powiedział w TVN24 Rafał Sułecki z komendy mazowieckiej policji.

Nie wiadomo w jaki sposób doszło do zapalenia i co zaprószyło ogień. - To odosobniony przypadek. Do takich zdarzeń dochodzi bardzo, bardzo rzadko - powiedział Sułecki.

Policja pracuje na miejscu zbierając relacje świadków i badając spalony samochód. Udało się odczytać rejestrację, więc mundurowi sprawdzają też czy właściciel samochodu był w nim w trakcie wypadku. Na małej drodze powiatowej nie ma utrudnień.

Na drogach nieco bezpieczniej

Policja podała statystyki wypadków dwóch ostatnich dni na polskich drogach. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę wydarzyły się 182 wypadki. Zginęło w nich 15 osób, a 236 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1100 pijanych kierowców. Według funkcjonariuszy te statystyki są lepsze od zeszłorocznych o około 10-20 procent.

DOSTĘP PREMIUM