Odnaleziono czarne skrzynki z samolotu prezydenckiego

Obie czarne skrzynki z samolotu prezydenckiego zostały odnalezione - podaje agencja Interfax.

KATASTROFA SAMOLOTU PREZYDENTA : Relacja na żywo | Kto był na pokładzie samolotu | Zdjęcia z miejsca katastrofy | Forum | Materiały wideo

Śledczy odnaleźli już obie czarne skrzynki polskiego samolotu, który rozbił się w sobotę pod Smoleńskiem. Nagrania mogą rzucić światło na przyczyny tragedii.- Na miejscu katastrofy znaleziono czarne skrzynki. Już rozpoczęła się ich ekspertyza, może wyjaśnić przyczyny katastrofy - powiedział rosyjski minister do spraw nadzwyczajnych. Siergiej Szojgu mówił polskim i rosyjskim dziennikarzom, że samolot rozbił się doszczętnie. Jego fragmenty rozrzucone są na dużym obszarze. Prawdopodobnie maszyna rozpadła się od lewego skrzydła, które odnaleziono pół kilometra od miejsca, gdzie są szczątki kokpitu maszyny. Na pytanie polskich dziennikarzy, czy przyczyną tragedii nie był zbyt krótki pas lądowiska, Szojgu odparł, że lotnisko "Sewiernyj" może obsługiwać dowolny typ maszyn.

Wiadomo, że samolot kilka razy podchodził do lądowania oraz to, że pilotowi proponowano lądowanie na lotnisku w Mińsku.

Samolot rozbił się dziś przed godzina dziewiątą podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Żadna z osób obecnych na pokładzie nie przeżyła katastrofy.

Katastrofa pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje (zdjęcia Polsat News)

Zdjęcia - katastrofa samolotu, prezydent nie żyje

DOSTĘP PREMIUM